Cumpar apartament in Bucuresti

Problema cu presiunea familiala e ca nu e rationala.
Dar na, în fond e o veste buna, primesti niste bani, nu-i dai.
Banii nemunciti au şarmul lor de a se topi altfel decât cei munciti personal - asta n-am inventat-o eu.
 
Investește-i în petrol, bursă, afeceri riscante, droguri, femei, du-te într-un concediu de lux dar nu te îngropa în datorii pentru ca parinții te presează!!!
 
ElisaDay, dacă tot iei un apartament vechi poți să te orientezi la o zonă care o să cadă sub medie, de-aia am sărit cu Drumul Taberei ca primă opțiune. Da, mai sunt și altele (ex. Cotroceni), dar prețurile sar gardul.
Eu nu mi-as lua apartament in Bucuresti pentru ca mi se pare o investitie proasta si pentru ca stilul de viata nu imi permite. Mai exact, nu sunt in tara mai multe luni pe an, in general peste 6. Asa ca am vandut apartamentul pe care il aveam si cand sunt in Romania stau cu chirie sau in locuinta de serviciu, dupa caz si posibilitati.

Am incercat doar sa ii dau cateva sfaturi desi nu pot sa spun ca am ceva cunostinte ascunse despre piata imobiliara.
Investește-i în petrol, bursă, afeceri riscante, droguri, femei, du-te într-un concediu de lux dar nu te îngropa în datorii pentru ca parinții te presează!!!
Dintre toate astea doar concediul de lux suna bine si plauzibil. Celelalte au un ROI mai ceva ca apartamentul vechi din Colentina :tongue:. Si daca nu ai ce-ti trebuie... macar apartamentul iti da ocupatie pentru vreo 30 de ani in timp ce bursa te pune la locul tau in 2 zile :smile:.
 
Back
Top