Cumpăr alimentator 5V/2A

Bico

Membru
Am nevoie de un alimentator pentru un router wireless Asus WL-500G Deluxe. Tensiunea de alimentare pentru router-ul wireless este de 5V/2A, dacă aveţi un alimentator compatibil sau ştiţi un magazin care comercializează aşa ceva daţi un semn.

Mulţam!
 
Cam mare amperajul; poţi băga şi 6V în el, pentru care există destule alimentatoare, dar la 2 amperi... ştii ce ai putea folosi? O sursă în comutaţie, dar nu mai ţin minte pe unde se găsesc. O firmă la care am lucrat cu ceva vreme în urmă a cumpărat de undeva vreo 20 de bucăţi, scoteau curent la 5 şi 12V, până în 4 amperi. Problema e că numai după sărbători pot să întreb, acum au liber.
 
Vezi pe la magazinele de electronice pe Maica Domnului, găseşti de toate felurile.
 
Am încercat prin apropierea casei la magazine de electrice, piaţă, moldoveni, etc din păcate nimic cu amperajul ăsta.
Probabil, pe luni o să încerc şi la magazinele de pe str. Maica Domnului, sper să găsesc ceva că-i păcat de router ...
war, dacă poţi afla ceva chiar şi la anu', mi-ar fi ajutor.
 
Ai noroc, le-am găsit căutând pe gogu. Firma e exact aia de care îţi pomeneam, lista o găseşti aici. Au surse în comutaţie 5V până la 20A acolo, preţurile sunt FOARTE rezonabile.
 
Mulţam! Am făcut o comanda de cîteva zile bune dar deocamdată niciun răspuns. Probabil sărbătorile...
 
Back
Top