CHILIPIR! - scule audio/video

Cica la finele acestei luni Elac intra in vacanta anuala si vor sa faca o lichidare de stocuri la anumite modele; reducerea e undeva pe la 50% din pretul de lista deci deloc neglijabila. Este vorba de mai multe modele bookshelf si 2 modele floorstand, FS 127 la 490 euro (black sau cherry, bass-reflex inspre podea deci foarte tolerante cu apropierea de peretele spate) si FS 137 JET la 650 euro (doar white dar au tweeterul JET adica ce-i mai bun de la Elac). Daca vrea cineva detalii despre bookshelfs sa-mi dea mesaj privat cu bugetul propus si o sa intreb cam ce intra in banii respectivi...

In poza sunt niste FS 127 care stiu ca gusturile se discuta dar mie imi par frumoase rau. :goofy:
 

Attachments

  • FS127.jpg
    FS127.jpg
    17.4 KB · Views: 95
In consecinta foarte probabil se va vinde in curand un set de Monitor Audio BR5 la un pret bun. Cei interesati sa se anunte si apoi incepem discutia despre pret, oricum va fi unul competitiv. :smile:
 
Ceva imi spune ca va trebui sa te grabesti. :smile: Stai linistit, eu n-am de gand sa mai cumpar boxe "de-a gata" EVER!
 
De ce? Ce ai recomanda în respectivul buget?

E din cauza tweetere-lor?

P.S.: I`m serious.
 
Tweeterele originale sux plus senzatie de "bas pe o singura nota". Personal, daca le-as fi ascultat inainte de a le cumpara... nu cred ca le mai luam. :frown:

In bugetul ala vezi ca vinde Dreamerul ceva mai bun.
 
In consecinta foarte probabil se va vinde in curand un set de Monitor Audio BR5 la un pret bun. Cei interesati sa se anunte si apoi incepem discutia despre pret, oricum va fi unul competitiv. :smile:

Deci, cum suna Elacii aia? :biggrin:
 
Suna tare si mai ales tare bine, acum testez Yamaha AX-497 vs NAD C325BEE, unul va ramane pe Elac iar unul va merge la ai mei impreuna cu BR5-urile.
 
Deci, cum suna Elacii aia? :biggrin:
Question hijack. :biggrin: Deci pot spune ca suna exceptional Elacii aia, cam la 90-95% din ale mele doar ca la nici jumatate de pret. Bine, aia 5-10% in plus o reprezinta genialul tweeter JET fara de care nu mai pot concepe muzica dar asa sunt eu mai nebun, ignorati-ma. :goofy:
 
Da. :tongue: Eu vorbeam de boxe nu de vreo combinatie cu nu-stiu-ce amplificator. Sunt sigur ca pot suna chiar mai bine decat pe C375 daca le-ai pune pe Anthem de exemplu, deci amplificarea nu intra in ecuatie deoarece diferenta va fi aceeasi indiferent de amplificare cat timp se foloseste acelasi amplificator pe ambele perechi de boxe. :wink:
 
Back
Top