Ce telefon vreau?

Şi dual-sim sînt cam SF, stai liniştit. Uite aici.

Plus că depinde ce înţelegi prin dual sim. Marea majoritate (dacă nu toate) se rezumă la faptul că le poţi băga 2 sim-uri în fund şi faci switch din meniu. Adică doar te ajută să nu desfaci de fiecare dată telefonul, dar nu le poţi folosi simultan.
 
Hmm, se pare că Nokia o să scoată două modele (C1 şi C2) în Q4 anul ăsta. C2 cică o să poată folosi ambele simuri simultan şi o să coste ceva de genul 45 de euro. Pare fix ce vrei tu, că n-are nimic fancy.
 
Stai, adica nu pot fi sunat pe oricare din cele doua cartele? Eu asa stiam, ca o selectezi pe-aia de pe care vrei sa apelezi sau sa scrii mesaje, insa apeluri si mesaje primesti pe oricare din cele doua...
 
What he said.

Pân' la urmă nu are GW300 nou, doar "nu am poze,ambele arata foarte bine cu urme de utilizare normale,usoare nota 9 estetic,10 functional !" Şi v630 + c902 erau catalogate ca "arată foarte bine", da' ete ce lovite erau. Sigh.
 
Din păcate toate dual-sims care le-am văzut până acum erau fabricate în China. Funcțional foarte ok, numai că ecrane varză dpdv al culorilor/rezoluției. Nokia acolo pare să tatoneze, telefonul acela pare o chestie extrem de limitată prin comparație cu ce poate face un telefon în ziua de azi.
 
Îmi place Neo, insistent. :biggrin: Băi, ce nu înţelegi că poate să fie şi monocrom? :biggrin:
 
Nu înțeleg cum ai putea să dai 45EUR pe Nokia ăla al cărui singur feature e dual sim. Come on :biggrin:
 
Se numesc "feature phones" şi unora dintre noi ne plac astea. :smile:

Serios, uită-te la comparaţia C2 vs 2700 de exemplu. Ecran mai naşpa dar în schimb dual-sim şi bateria ţine mai mult. Şi costă 200 de lei în loc de 300. (De cameră nu mai zic nimic că oricum la 2700/2730 camera suge, degeaba e 2mp.)

Eu de-abia îl aştept. Bagi un prepay de Voda şi unul de Orange în el şi nu mai ai nicio treabă. O să se vîndă ca pîinea caldă la noi.
 
Daca vrei DualSim nechinezesc vezi ca are Samsung cateva modele, unele chiar high-end (touchscreen, radio FM, etc). Taica-miu si frate-miu au amandoi Samsung d'asta dual sim (C5212 si D780, parca) si sunt destul de multumiti de tembelefoane.
 
Se numesc "feature phones" şi unora dintre noi ne plac astea. :smile:

Serios, uită-te la comparaţia C2 vs 2700 de exemplu. Ecran mai naşpa dar în schimb dual-sim şi bateria ţine mai mult. Şi costă 200 de lei în loc de 300. (De cameră nu mai zic nimic că oricum la 2700/2730 camera suge, degeaba e 2mp.)

Eu de-abia îl aştept. Bagi un prepay de Voda şi unul de Orange în el şi nu mai ai nicio treabă. O să se vîndă ca pîinea caldă la noi.

Mmmda. Depinde și ce-ți trebuie. Eu am musai nevoie de GPS și office mobile și un ecran de rezoluție mare. Email ca lumea, sincronizare cu Outlook, etc. Da, știu netbook :goofy:
 
Soră-mea are un Samsung 5722, dual sim. Practic e conectată în paralel la 2 operatori diferiți, poate să lucreze cum vrea. Are buton de selecție pentru care cartelă să o folosească la inițierea de mesaje sau apeluri, dar pentru recepționare ai 2 telefoane în unul. Nu e sistemul dual sim care îți permite să ai o singură cartelă din 2 activată la un moment dat.
 
Mmmda. Depinde și ce-ți trebuie. Eu am musai nevoie de GPS și office mobile și un ecran de rezoluție mare. Email ca lumea, sincronizare cu Outlook, etc. Da, știu netbook :goofy:
Tocmai, momentan eu vreau să cumpăr, aşa că topicu' e despre ce am eu nevoie. :goofy:
Nu-s prea bun la citit GSM Arena, oare Nokia ăla o să fie dual-sim sau... sim, alt-tab, sim? Nici io nu mai ştiu ce vreau.
 
Anyway, cre'că aştept Nokia ăla, deşi la 45 de euro + taxe sună prea bine, când un Nokia 2700/2730 e aproape 400 de lei.
Pt. postul de telefon solid, ce ziceţi de Samsung S3310? E din tablă, are MP3 şi costă numai 250 de lei la Germanos. Dar n-are cablu de date şi card. :gay:

Prietena vrea ceva cu clapetă, vreo recomandare în 250-300 de lei? Să fie rezistent, funcţiile nu-s prea importante, dar să nu fie roz.
LE: Chinezării FTW?
 
Rezistent este la polul opus cu orice fel de clapetă/clamshell/slider/altă variațiune de deplasare mecanică.
 
Fcuk this, o iau de mână şi mergem prin magazine, luăm ce-i place în (ca s-o citez) 200, maxim 220 de lei. :biggrin2:
Nu-i gingaşă, până acum a avut un telefon de ofertă Vudafân 225 (şi la ăsta îmi pac butoanele), dar a renunţat la abonamentu' respectiv şi eu aveam o cartelă Cosmote care atârnă pe-aci.
 
Back
Top