Ce telefon vreau?

Nu-i, eu doar i-am răspuns. :biggrin: Era peste 150 de lei, nu mai reţin exact cât.
MP3 player-u' e Canyon, deci FTW!
 
10 inch cum e acum mi se pare dimensiunea perfecta. Si sincer, nu cred ca vor scoate de 7 inch, pretul ar fi prea aproape de iPod Touch si probabil versiunea de 10 inch nu s-ar mai vinde asa bine.

Păi după cum vezi tu vrei musai de 10 iar eu n-aş lua nici Touch nici iPad de 10" dar aş lua un iPad de 7". Deci eu cred că nu le-ar afecta vînzările, dimpotrivă. Distanţa dintre 3.5" şi 10" e cam mare, ar veni la fix un 7" între ele.

Mai caut v630, un 2700 sau un 6300 mai 'eftin. :approve:

Vezi că se găsesc pe CG grămezi de 2730 luate de oameni la abonament. Noi, cu garanţie 2 ani, singura fază e că-s codate pe operatorul respectiv şi nu se pot decoda (se pot dar costă încă o dată cît telefonul).

Am văzut thread-uri pe care s-a dat cu 150-180 de lei (şi e 350 la liber, nou). Să zicem că alea-s excepţia dar tot ar trebui să-l poţi scoate pe la 200. Exemplu 1, 2, 3. E la ofertă acum la Vodafone şi ei îl iau cu ~100 de lei, deci înţelegi de ce-s fericiţi să îl vîndă cu 200. :smile:
 
6300. TR 0, nu zice de unde-i sau dacă trimite în provincie, carcasa telefonului tre' schimbată. Să risc?

Later edit: şi v630i, din Bucureşti, deci iese pe la 170 de lei cu curier + ramburs. Dar are carcasă de schimb, cică. :drool:
Later edit2: Sony Ericsson C902 la 299 de lei, chiar îmi plac butoanele la SE-urile astea, la Nokia 27x0 (şi actualu' 1616, parcă) sunt praf.
 
6310i la sub 200 RON e ftw oricum ai lua-o. Dar se pare că tu tot struțocămilă cauți, și mai vrei să fie și ieftină. Nu poți să le ai pe toate :biggrin:
 
@korby: Eu nu mă bag dacă nu are pe TR măcar 1-2 tranzacţii pozitive. Mai ales dacă trebuie să-l iei prin poştă/curier, pe încredere. (Ăştia care nu zic sînt probabil din Bucureşti. :biggrin:)

În altă ordine de idei, în weekend am făcut ordine în debara şi ce să vezi, am dat peste vechiul meu Nokia 6210. Ce-am iubit telefonul ăla. Dar din păcate mi-am adus aminte ce problemă avea: nu mai ţinea bateria deloc, cum îl scoteam din încărcător murea după cîteva ore de standby sau după cîteva minute de convorbire. :frown: Ţin minte că parcă i-am luat şi baterie de schimb şi tot aşa făcea.

Păcat, probabil că nu mai merită nici investit în reparaţii (fiind costul de SH vreo 50 de lei în ziua de azi). E trist cînd ai o sculă care ar mai putea funcţiona dar trebuie s-o arunci pentru că e învechită moral.

(Tot e bine că nu mi-am găsit şi primul telefon. Sau păcat, depinde cum o iei, ar fi fost piesă de muzeu.)
 
Întradevăr. Acum aştept poze cu v630 şi c902, dacă-s OK cred că le iau pe ambele. :goofy:
 
Poze. 400 de lei amândouă, v630+carcasă+încărcător şi c902+încărcător. Hmm. Carcasele oricum ar cam trebui schimbate la amândouă.
 
Da' ce faci cu doo?:biggrin:

Vezi pozele atasate. Te-am convins sa iei iPhone?:hihi:
 

Attachments

  • IMG_0002.PNG
    IMG_0002.PNG
    247.2 KB · Views: 33
  • IMG_0005.PNG
    IMG_0005.PNG
    174.4 KB · Views: 28
  • IMG_0003.PNG
    IMG_0003.PNG
    102.7 KB · Views: 29
  • IMG_0004.PNG
    IMG_0004.PNG
    154.2 KB · Views: 27
Eniuei, cam lovite, cred că renunţ.

Am căutat la alt dilăr, am dat peste BlackBerry Curve 8310 şi LG GW300, ambele cu tastă QWERTY. :love:
Mă atrage în special LG-u', pachet complet, etc, aştept acu' pozele să vedem cum se prezintă. Dacă ar avea şi cablu de date, aş merge pe BlackBerry, dizain mai plăcut (mie, nu vouă :tongue:). Ambele folosesc card microSD, un mare plus pt. că-l am deja.
Sau Nokia 5610, da' nu-mi vine să mă scarpin în talpă chiar aşa tare.
 
Nu Blackberry, e telefon business, mare lucru nu faci cu el fără business data plan (RIM BES/BIS Service), fără data plan e cam useless, în ideea că multe aplicaţii nu funcţionează fără Business Data Plan (mai clar, nu le poţi fraieri cu WiFi).
 
Nici n-am nevoie de aplicaţii. :biggrin: Pfff, tot mai confuz, ce să fac...
Deocamdată aştept pozele şi mă mai gândesc după. Standby!
 
Daca vrei QWERTY iti recomand, ca fost posesor de Nokia E71, fie un Nokia E71 (sau E72) sau unul dintre modelele noi: C3, E5, E63.
De butonat am butonat doar E71 (cel mai bun telefon pe care l-am avut pana acum, am renuntat la el doar din curiozitatea de a incerca un Android), E72, care e cam acelasi lucru, doar ca mai nou si mai puternic si E63, care e cel mai ieftin dintre ele, dar si cel mai "featureless".
 
Subscriu la E71, l-am schimbat dupa 2 ani de utilizare doar de dragul schimbarii pentru un Android.
 
Am avut Blackberry 8310, dar singurul mare minus la el era lipsa Wi-Fi. În rest, un telefon excepțional, atât dpdv al calității convorbirilor cât și dpdv al duratei de viață a bateriei.

Doar că io l-am folosit cu handsfree, plăcinta la ureche sux :biggrin:
 
Blackberry nu-l mai are, iar E71/72/C3/E5/E63 costă cam mult. LG GW300 ca nou la 280 de lei sau nou la 300-310?
 
Am aproximat şi eu, dar e destul de probabil să ieşe mai mult. :smile: Încă aştept răspuns de la om, avea preţurile afişate în euro.
 
Pân' răspunde omu' m-am mai gândit la o tâmpenie. Ceva dual-sim 'eftin? Bănuiesc că tri-sim e StarTrek. :biggrin:



Da, nici eu nu ştiu ce vreau.
 
Back
Top