Ce telefon vreau?

Incepe sa ma tenteze un Lumia 640 dual-sim. Pretul a cazut, are tot ce-i lipseste actualului 630. Trebuie sa ma mai lamuresc sa NU poata fi upgradat la Win 10. :dracu:
 
Trebuie sa ma mai lamuresc sa NU poata fi upgradat la Win 10. :dracu:

Joaca-te tu, joaca-te... :biggrin:

WhatsApp said:
As we look ahead to our next seven years, we want to focus our efforts on the mobile platforms the vast majority of people use. So, by the end of 2016, we will be ending support for WhatsApp Messenger on the following mobile platforms:
  • BlackBerry OS and BlackBerry 10
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 and Android 2.2
  • Windows Phone 7
  • iPhone 3GS/iOS 6
Banuiesc ca vor urma si alti dezvoltatori.
 
Pai Win 7 mobile e chiar istorie, Lumia 640 e pe Microsoft Windows Phone 8.1, upgradable to Microsoft Windows 10.
 
Nasol daca e asa. Deja am fost abuzat de M-oft care mi-a bagat Denimul pe gat. Nu-l mai cumpar! :biggrin:
 
Pentru ca M-oft nu ma lasa sa downgrade daca nu-mi place. Desi am injurat 8.1 cu spume, macar m-am obisnuit cu el, ii stiu limitarile si cel mai important: si-a dovedit fiabilitatea in timp (bine, numai fiabil nu e daca vrei VPN :biggrin: ). Probabil ca primul 10 va fi o buba, dupa aia o sa inceapa maratonul update-urilor, etc... De ce 10? Ce-mi ofera in plus ca sa ma convinga sa las 8-ul? Au scos-o pe Cortana? :goofy:
 
Sorry. Vietnam. Asta imi aduc aminte ca am postat-o deja. :biggrin:
 

Attachments

  • nokia.png
    nokia.png
    111.2 KB · Views: 18
Nu, bre, Nokia alea care vor reînvia ca păsărica aia Phoenix. Chinezii au cenușa.
 
S-a întors să mai dea afară oameni; anul ăsta au mai dat afară peste 1000 din Finlanda, și mai urmează.
 
Partea de telefonie mobila a fostei Nokia a fost vanduta de MS catre niste oameni care planuiesc sa relanseze numele.
Cu niste telefoane cu Android produse de altii, evident.
 
Back
Top