Caut un program care sa faca <ceva>

Un program care sa converteasca PDF in ePUB?

Am incercat AnyBizSoft PDF TO EPUB, dar nu prea stie diacritice. De ex.: "casă"="cas ă". Nu tin la diacritice, dar nu vreau sa imi poceasca cuvintele.:frown:
 
M-am hotărât să mă apuc de comprimat niște filmulețe și îmi trebuie un program care să mi le aducă dintr-un director - filmele sunt împrăștiate prin subdirectoare - iar după ce rezolv cu comprimarea să caute fișierul x.avi în folderul dat și să-l înlocuiască. Am Total Commander dar e destul de rudimentar la funcția de Căutare, nu permite selectarea mai multor fișiere ca să le pot copia odată. O parte din fișiere le-am mutat manual ca să mă apuc de treabă dar mai sunt destule și n-am timp să caut în fiercare director.
Ceva sugestii?
 
Am Total Commander dar e destul de rudimentar la funcția de Căutare, nu permite selectarea mai multor fișiere ca să le pot copia odată.
Not really, no.
Alt+F7, foloseşti ce wildcards sau grupuri/tipuri vrei (Movies, în cazul tău), după ce le găseşte ai un buton în dreapta jos numit "Feed to Listbox" - voila, iacă fişierele.
 
Salutare stimati forumisti,

caut si eu un soft pentru time management (PIM sau whatever...) care sa aiba o interfata prietenoasa, in care sa poti adauga un event din doar cateva click-uri.

Alte cateva cerinte:
- sa fie simultan afisata luna curenta si ziua curenta desfasurata, pe cat posibil sa se poata adauga event-ul dand click pe intervalul orar necesar
- sa se poata sincroniza cu google calendar
- ar fi fain sa fie toata treaba asta afisata pe desktop (folosind active desktop, fiindca discutam de XP sp3)

Pana acum am testat si n-am fost prea multmumit: Google Desktop cu un widget de calendar, Active Desktop Calendar, Rainlendar

Multam pentru recomandari!
 
Revin... deocamdata m-am oprit la Sunbird, satisface toate cerintele mai putin partea cu desktopu', dar pot sa traiesc cu asta.


P.s. Are cineva idee cum se pot afisa in panelu din stanga mai multe luni? Sa zicem vreo 3.
 
Not really, no.
Alt+F7, foloseşti ce wildcards sau grupuri/tipuri vrei (Movies, în cazul tău), după ce le găseşte ai un buton în dreapta jos numit "Feed to Listbox" - voila, iacă fişierele.

Merge doar pentru fișiere locale, nu și pentru rețea - adică ce am eu nevoie. Alte sugestii?
 
Imi trebuie un program care sa stie sa elimine watermark-uri de pe imagini.
Am o colectie de imagini, toate marcate in acelasi loc cu acelasi desen semi-transparent. As vrea sa-l scot. Exista vreun program care sa faca treaba asta automat?
 
Orice program de e-mail poate face asta, uite așa: dai mail la autorul pozelor și-l întrebi cât costă să-ți dea originalele :smile:
 
MS Access avea prin meniuri optiune de reparare. Uneori functiona, nu prea des, depinde ce era stricat, dar cea mai buna reparatie pentru MS Access e inlocuirea cu SQL Express sau ceva similar, la alegere.
 
Vreau sa instalez un program care sigur-sigur va face varza windows-ul. Win98-ul era usor de refacut (copiam un fisier, 2 minute) dar, din nefericire, programul asta trebuie instalat in XP. Backup-ul si refacerea XP-ului (RAR) dureaza 1 ora.
Stie cineva un program gen sandbox astfel incat sa pot elimina rapid si complet programul ala dupa ce a fost instalat si rulat/testat?
 
Multumesc, jarod.
Este un voice-messenger addware, probabil si spyware. Vreau sa vad daca nu cumva functioneaza pe baza de jabber sau VoIP.
 
Back
Top