1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Caut un program care sa faca <ceva>

Discussion in 'Software și sisteme de operare' started by Marius '95, Jun 7, 2008.

1. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Cu httrack ma chinui acum. Interfata este sadism pur (tip wizard care nu tine minte setarile precedente).

2. miahi

miahi Wizzard

N-am avut probleme să nu țină minte setările. Cele mai importante sunt cele de robots și de browser id. Scan rules e dubios.

3. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Caut un program pentru XP care sa modifice auto-blocarea ecranului (screen saver sau CTRL+L) dupa o perioada de inactivitate specificata atunci cand laptopul nu-i acasa (WLAN).

4. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Cum adica sa o modifice? Ce modificare vrei sa ii faca si in ce conditii?

5. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Sa o activeze cand nu-s acasa, sa o dezactiveze cand sunt acasa.

6. Quark

Quark zis şi Brucan

Adica sa sesizeze automat cand laptopul e conectat la o retea wifi cu un anumit SSID si sa dezactiveze screen-saverul, iar cand conexiunea dispare sa activeze screen-saverul? :confused:

7. puterfixer

puterfixer Administrator

Ideea protecției cu blocare a calculatorului e pentru atunci când nu ești tu în fața lui, indiferent unde e calculatorul propriu-zis. Altfel nu înțeleg problema.

8. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Exact.
    Asa e. La mine acasa n-am nevoie de protecte, ca sunt acasa. Daca la tine acasa ai nevoie de protectie...

9. miahi

miahi Wizzard

Aș zice că ellp poate fi constrâns să facă așa ceva, dar bineînțeles că nu mai suportă OS-uri antice.

ipman likes this.
  10. hulubei

hulubei questionable intruder

GPO cu autoblocare si autoclicker cand esti acasa.

11. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Voi ce clienti IMAP mai folositi?
    - Am OE 6, nu stie TLS 1.2. Vreau ceva care stie.
    - testat Outlook 97 si 2003 - cu nimic mai bune decat OE 6 dar au un office intreg atasat la ele.
    - am Windows Live Mail la serviciu si NU doresc si acasa - are probleme majore de antialising al fonturilor.
    - testat Opera 12 Mail - oribil, are un browser atasat!
    - testat Thunderbird - oribil, are un browser SI un calendar atasat si vrea sa se conecteze la amazonaws....ceva... inca dinainte sa-i definesc vreun cont.
    - testat Pegasus - POP decent, dar IMAP este absolut inutilizabil, trebuie sa intru in 2 meniuri si 2 fereastre ca sa ajung la "connect", abia apoi reapar directoarele IMAP. Rinse and repeat pentru fiecare cont in parte. Absolut horror.

Alte optiuni?

12. Styr

Styr Follower of the old ways

13. Quark

Quark zis şi Brucan

La Pegasus trebuie sa-ti configurezi tu propria interfata, butoane, etc... Cu ce vine default e naspa. Eu am facut treaba asta acum vreo 10..15 ani si de atunci nu m-am mai atins de el. Merge uns. :smile:

14. icsfails

icsfails Membru

OE6? Outlook 97? Ai incercat totusi sa vezi un doctor? :biggrin:

15. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Nici unul. Ma simt foarte bine fara.