Caut un program care sa faca <ceva>

N-am avut probleme să nu țină minte setările. Cele mai importante sunt cele de robots și de browser id. Scan rules e dubios.
 
Caut un program pentru XP care sa modifice auto-blocarea ecranului (screen saver sau CTRL+L) dupa o perioada de inactivitate specificata atunci cand laptopul nu-i acasa (WLAN).
 
Adica sa sesizeze automat cand laptopul e conectat la o retea wifi cu un anumit SSID si sa dezactiveze screen-saverul, iar cand conexiunea dispare sa activeze screen-saverul? :confused:
 
Ideea protecției cu blocare a calculatorului e pentru atunci când nu ești tu în fața lui, indiferent unde e calculatorul propriu-zis. Altfel nu înțeleg problema.
 
Adica sa sesizeze automat cand laptopul e conectat la o retea wifi cu un anumit SSID si sa dezactiveze screen-saverul, iar cand conexiunea dispare sa activeze screen-saverul? :confused:
Exact.
Ideea protecției cu blocare a calculatorului e pentru atunci când nu ești tu în fața lui, indiferent unde e calculatorul propriu-zis. Altfel nu înțeleg problema.
Asa e. La mine acasa n-am nevoie de protecte, ca sunt acasa. Daca la tine acasa ai nevoie de protectie...
 
Voi ce clienti IMAP mai folositi?
- Am OE 6, nu stie TLS 1.2. Vreau ceva care stie.
- testat Outlook 97 si 2003 - cu nimic mai bune decat OE 6 dar au un office intreg atasat la ele.
- am Windows Live Mail la serviciu si NU doresc si acasa - are probleme majore de antialising al fonturilor.
- testat Opera 12 Mail - oribil, are un browser atasat!
- testat Thunderbird - oribil, are un browser SI un calendar atasat si vrea sa se conecteze la amazonaws....ceva... inca dinainte sa-i definesc vreun cont.
- testat Pegasus - POP decent, dar IMAP este absolut inutilizabil, trebuie sa intru in 2 meniuri si 2 fereastre ca sa ajung la "connect", abia apoi reapar directoarele IMAP. Rinse and repeat pentru fiecare cont in parte. Absolut horror.

Alte optiuni?
 
La Pegasus trebuie sa-ti configurezi tu propria interfata, butoane, etc... Cu ce vine default e naspa. Eu am facut treaba asta acum vreo 10..15 ani si de atunci nu m-am mai atins de el. Merge uns. :smile:
 
La Pegasus trebuie sa-ti configurezi tu propria interfata, butoane, etc... Cu ce vine default e naspa. Eu am facut treaba asta acum vreo 10..15 ani si de atunci nu m-am mai atins de el. Merge uns. :smile:
Please help! Nu stiu cum sa aduc butonul ala de "connect" pe bara.
 
Ma uit mai incolo... Precum spuneam: butoanele le-am configurat acum vreo 10..15 ani si nu le-am mai schimbat de atunci. :smile:
 
LLE: insereaza in fisierul Toolbar.pm linia urmatoare:

1
0,10363,0,1840,"IMAP pentru Marius"
1

Explicatii gasesti in /Resource/bpanel.txt
 
Tot nu imi place. Se deschide fereastra in loc sa conecteze toate conturile. M-am uitat in bpanel.txt si nu exista nimic satisfacator acolo.

Mai incerc o data Thunderbird. Poate-poate...
 
Back
Top