Caut un program care sa faca <ceva>

Exista un server DLNA care:
- Free.
- Sa ruleze sub XP.
- Sa nu ceara Java.
- Sa nu fie zeci de mega.
?
 
Nu exista. Le-am testat eu pe toate (aproape).
M-am oprit la Serviio, ca are interfata web si pot sa-l administrez din fata televizorului cu telefonul/tableta. Decent.
 
Daca tot le-ai testat, recomanzi unul care sa mearga pe sisteme mai noi (7, 10), free si sa nu ceara Java?
 
Aprob pozitiv ce zice Marius, din ce am testat si eu doar Twonky si Serviio merg decent, restul au fel de fel de bube.
 
Nu am incercat in Win 10, dar in 7 mergea prost: facea streaming doar pe ce avea chef si calitatea imaginii era proasta, gen bitrate mic.
 
Am o inregistrare a unei emisiuni TV facuta cu DVR-ul Kaon NA1600HD (de la RDS). Fisierul e in format *.trp si DVR-ul il reda fara probleme, dar la calculator nu pot sa-l deschid cu nici un player (MPC-HC, VLC). Am incercat sa-l convertesc cu Total Video Converter dar nici asa nu vrea. Unii zic sa e posibil sa fie criptat.
Idei?
 
Nu zice nimic de vre-un video stream...

mediainfo.png
 
Posibil sa fie criptate pentru ca copyright. Eu am patit-o si mai urat, cu ce am filmat chiar eu cu mana mea, pentru ca Windows Phone. :zbang:

Mec, cifrele alea sunt nebune. :biggrin: Durata / bitrate / huh?
 
E format protejat. Nu stiu daca poate fi hacked, dar daca da, e nevoie de o unealta specifica, nu doar de un movie converter.
 
Se da partitie cu Windows 7 instalat pe ea. Cu ce fac backup astfel incat sa pastrez hard-link-urile? As prefera backup al fisierelor, nu ca imagine a partitiei, astfel incat, daca e nevoie, sa pot extrage un singur fisier sau director, nu totul sau nimic.
 
Nu cred ca exista imagini care sa nu poata fi mapate ca partitie virtuala, de pe care poti extrage ce fisier doresti. Si .gho-urile produse de Norton Ghost 2000 puteau fi mapate fara probleme.
 
Back
Top