Caut placă video

Neo

The Good Doctor
NVIDIA only, de la 8800GT până la GTX260. Prețul se discută în funcție de ce aveți la vânzare. Dacă are și o răcire silențioasă +++.
Interfața musai să fie PCIe și aș dori o testare pe sistemul propriu până s-o achit, eventual cu proprietar cu tot, np, pentru simplul motiv că după ce a pățit Miahi cu 5750-ul lui nu-mi asum riscuri, pentru că nu mă prea ține și un "compatibility kit" :biggrin:

Tenx.
 
După 56 de vizualizări și nici o ofertă poate lărgește aria de căutare. Altfel o să aibe 70 de vizualizări și nici o ofertă.
 
Momentan căutarea se pune pe pause, probleme neprevăzute.

No ATi pls, la preț de GTX260 SH iau 5750 nouă, poate singurul ATi care mi-ar face cu ochiul :smile:
 
Hm, deci eu aş cam vrea să scap de un 9800GTX+ de la Galaxy, dar:
1. unul din motive e că e cam zgomotoasă
2. şi eu am placă de bază cu PCI-E 1.0 (G33) şi nu prea m-aş risca la un 5770 (sau 5830 dacă apare) - aici poate reuşesc să împrumut un 4890 de la un prieten să văd dacă merge
 
4890 și 5xxx sunt versiuni PCIe diferite (2.0 versus 2.1) așa că nu aș trage concluzii de compatibilitate dacă 4890 merge pe placa ta de bază.
 
Hm, deci eu aş cam vrea să scap de un 9800GTX+ de la Galaxy, dar:
1. unul din motive e că e cam zgomotoasă
2. şi eu am placă de bază cu PCI-E 1.0 (G33) şi nu prea m-aş risca la un 5770 (sau 5830 dacă apare) - aici poate reuşesc să împrumut un 4890 de la un prieten să văd dacă merge

Purrfect, testează ce ai de testat și dă-mi un PM să știu dacă fac comandă de Musashi :biggrin:
 
Încerc un 4890 în week-end şi, dacă merge, încerc şi un 5770 cu returnare în 10 zile. Cam cât zici că face? 350?
 
Da, dar la pretul ala era si o varianta overclock-ata. :wink:

A luat-o mgv? :biggrin:

4850 here -> naspa placa, probabil urmatoarea o sa fie HD5830. :wink:
 
Se caută așa:
- Galaxy 9800GTX+;
- Gigabyte 6600GT Silent Pipe - GV-NX66T128VP.

Ambele plăci se caută în vederea alcătuirii de SLI.

Se acceptă și alte tipuri de 9800GTX+, numai să aibă specs apropiate, o să mă complic și cu un flash de BIOS dacă altfel nu se poate :biggrin: 6600GT musai aia :biggrin:

Mulțumesc.
 
Eu am un Gigabyte GV-NX66T, are radiatorul schimbat; asa cum ziceam vreau s-o schimb cu ceva la nivelul 4850 - 4770.
 
Depinde ce are în loc de radiatorul stock, mie mi s-a părut foarte reușită răcirea, și pasivă și single slot. Dă-mi mai multe detalii te rog.
 
E o chestie pasiva, aurie, din doua bucati, pe o parte si pe cealalta a placii, unite de un pipe. Marca n-o vad de pinze de paianjen si nu ma incumet sa le dau la o parte, sint arahnofob. :biggrin: Vad ca are si niste radiatoare verzi pe memorii.
Ok, te-a ajutat? :smile: Daca nu, ii fac poza azi, pe seara, daca nu uit.
 
Săr`na, bagă poze și-un preț pe PM. Io nu-s arahnofob atâta timp cât placa funcționează ok :biggrin:
 
Am facut o poza, dupa ce am fost lasat de pisoi sa desfac PC-ul.
 

Attachments

  • DSCF4942..jpg
    DSCF4942..jpg
    123.8 KB · Views: 51
Back
Top