Cablu paralel tip "C"! De unde?

laurstef

Membru
Îmi trebuie neapărat un cablu paralel pentru o imprimanta laserjet HP 1100.
Problema este că acest cablu nu este un cablu paralel "normal", cum există la majoritatea imprimantelor care folosesc astfel de cabluri, ci este unul diferit. Se numeşte cablu paralel cu conector tip "C". Acest conector (mufă să-i zicem), care intră în imprimantă, este unul mult mai mic decât cel care intră în computer.
Caut de vreo săptămână pe la toate firmele posibile şi imposibile care comercializează sau au comercializat vreodată produse de la HP şi nu numai. Majoritatea răspunsurilor au fost de genul "nu mai avem aşa ceva de foarte mult timp, încercaţi în altă parte".
UNDE SĂ MAI ÎNCERC? Că mi-au ieşit peri albi căutând iar imprimanta tot nu poate fi folosită?
Mă puteţi ajuta voi?
Nu ţin neapărat să fie nou. Poate aveţi vreunul pe acasă de la vreo imprimantă "obosită" a cărei reparaţie costă mai mult decât o imprimantă nouă....poate v-a rămas pe undeva...ceva....
Mulţumesc anticipat pentru efortul depus!
 
Poate gasesti un adaptor de genul asta, nu cablu cu totul. Stiu ca aia de la Alsys erau importatori HP. Multa Bafta!
 

Attachments

  • PM1-AC.jpg
    PM1-AC.jpg
    13.7 KB · Views: 357
Mulţam' de răspuns...dar întrebarea este ...de unde?
Că aşa cum am spus am sunat la 'jdemii de firme şi parcă întrebam de componente pentru Hubble...
 
Back
Top