Bureţii de la căşti

whiskas

Chronic suicidal
Am o pereche de căşti Sennheiser HD 212 Pro la care ţin foarte mult şi îmi place sunetul. Problema e că au vreo patru ani vechime şi au început să se rupă bureţii. Se pot înlocui? Dacă da, cum?
 
Da, se pot schimba f. usor dar nu stiu daca gasesti bureti de schimb. Prinde de marginea buretelui, acolo unde intra sub carcasa de plastic, si trage in lateral. De pus la loc e un pic mai greu. O sa ai nevoie de inca o pereche de maini, dar sunt convins ca te descurci...
 
Poate nu se gasesc exact pentru modelul respectiv, dar in principiu exista bureti de schimb la vanzare... nu stiu unde, era parca o discutie pe CG despre treaba asta, nu am urmarit-o prea atent ca nu ma interesa.
 
De la 30 la 60 de lei pentru o pereche de bureti? Pai ce casti de 30 de lei folosesti? Nu prea am pus mana de ani de zile pe casti sub 150-200 de lei si alea sunt fara pretentii.
 
Nu prea are AKG căști de 30 de lei, într-un fel îi înțeleg.

Eu pentru niște Plantronics on-ear am avut noroc, s-au potrivit niște bureți căpătați de la British Airways, pentru căștile din avion.
 
Philips SHP1900

Costa si acum undeva pe la 45 de lei. Pentru munca sunt OK.
Atat doar ca - fara bureti - au rol de "palnie". Adica mai amplifica din zgomotul colegilor
 
Back
Top