BFG GeForce 8800GTS OC2

Status
Not open for further replies.
Eu aş fi interesat de un upgrade, dar nu ştiu ce ofertă de preţ să fac. Am un 6600 GT şi, în principiu, vroiam ceva între 4670 şi 4770 (pe un E8500 cu 4GB RAM).
 
Um, 350 lei? Problema e că nu ştiu unde să înfig GPU-ul ăsta ca şi comparaţie în gama de preţuri a produselor actuale. Dacă cer prea mult, rog experţii să mă contrazică.
 
Păi tocmai. Zi tu cât merită, că eu nu ştiu. De 2 posturi tot cer ajutor :smile:
300? 250?
Dacă face mai puţin de 200 RON, nu o mai vând; mai bine o ţin ca back-up.
 
Am dat acum o luna sau doua BFG 8800GT OC (512MB) cu 280lei doar pentru ca nu aveam chef sa trag de pret si sa-l tin la 300. 230-250 tot face placa asta.
 
Totuşi, rulează jocuri actuale la rezoluţii bunicele. The Saboteur, spre exemplu, merge pe calitate medie la 1280*800 cu framerate ok-ish. Eve Online merge cu toate detaliile la maxim şi 1920*1200, etc.
Cam la 1280*1024 merg mai toate jocurile actuale: Borderlands, Prototype, NFS: Shift şi aşa mai departe.
250 lei pare un preţ OK, interesează pe cineva?
 
OK... 200 lei?
Dacă tot ţi se pare mult, atunci n-o mai dau; aştept până luna viitoare şi nu mai fac upgrade, iau una nouă şi pe asta o ţin de back-up.
 
Daca aveam bani, o luam eu... tine-o la vanzare ca s-ar putea sa o dai la banii astia.
 
Bico, până la urmă pe aia o iau, că numai pe aia o au în Showroom la Emag în Crângaşi :smile:
Plec în 15 minute după ea :smile:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top