Bancuri

Şi tu eşti în şcoala primară, nu? Pe mine nu mă deranjează că pui poze de pe alte site-uri, doar că ne crezi fraieri. Puteai să iei o poză curată de pe alte site-uri.
 
De fapt daca dai zoom chestia din stanga arata a site... se vad destul de clar 2 din cele 3 "w"-uri si formatul www.something.xxx. Not that I care mind you...

Edit: miahi has a good point.
 
Şi tu eşti în şcoala primară, nu? Pe mine nu mă deranjează că pui poze de pe alte site-uri, doar că ne crezi fraieri. Puteai să iei o poză curată de pe alte site-uri.

Poza pe care am pus-o este scrisa de un manelist. Nu credeti asta este, problema voastra.
 
Hai, mă, că a zis băiatul un coleg, nu un coleg de clasă sau ceva, as in ambiguous. Probabil că e şi ăla care a scris-o colegul cuiva, deci... lay off. :biggrin:

The week later reply. (c)
 
2 penisuri intra intr-o banca si incep sa tipe:
- Toata lumea mainile sus acesta este un jaf.

In timp ce bagau ei banii in saci intra un vibrator pe usa, la care unul din penisuri se uita la cealalalt si zice:
- Sa-mi bag pu*a …. Robocop !!!
 
De la lume adunate (copy/paste + diacritice şi punctuaţie): :biggrin:

Ţigani, tată şi fiu, pe munte. La un moment dat, apare pe cer şi un deltaplan. Speriaţi, scot praştia şi încep să tragă după el.
- Tată l-ai nimerit?
- Nu ştiu manca-ţi-aş, dar bine că i-a dat drumul la om...


Fiind foarte meticuloși, englezii au statistici pe baza cărora pot prezice câți oameni vor muri anul viitor.
Pe de altă parte, sicilienii pot preciza şi câteva nume…
 
Noaptea, inainte de examen. In apartamentul profesorului suna telefonul pe la 3. Cu o voce iritata acesta raspunde:
-Da!
-Dormi?
-Bineinteles ca dorm!
-...si noi invatam tu-ti mortii ma-tii !...

____________________________________________

Un turist la un hotel in Jupiter vorbeste cu receptionerul:
- Tariful nostru este urmatorul: 100 euro pe noapte, pat si micul dejun, sau doar 10 euro daca va faceti singur patul.
- Foarte bine, imi aleg varianta sa-mi fac singur patul.
- OK! Poftiti fierastraul si ciocanul, ramane doar sa faceti rost de cuie.

____________________________________________

Seful echipei de Formula 1 Ferrari si-a concediat tehnicienii si in locul lor a angajat tigani din Romania pentru ca scot rotile de 3 ori mai repede. Mai tarziu i-a parut rau. E drept ca fata de timpul obisnuit desfaceau rotile in 3 secunde insa in cele 7 secunde ramase au revopsit caroseria, au schimbat seria de fabricatie si au vandut-o drept Honda.
 
-Si vreti sa spuneti ca sotul dumneavoastra s-a spânzurat?

O întreaba judecatorul pe tânara vaduva.

-Da, domnule judecator, raspunde aceasta.
-Si cum explicati atunci multimea de cucuie pe care le are?
-S-a spânzurat cu un elastic...
 
Un englez, un francez, un evreu şi un negru în junglă. Englezului îi cade o omidă în cap. O pasează francezului, care o pasează evreului, care o pasează negrului. Negrul o mănâncă. Stupoare. Englezului îi mai cade o omidă. Fireşte, o dă francezului, care o dă evreului. La care evreul către negru: „cumperi o omidă?”
 
Sumerienii se amuzau teribil spunând că, „din vremuri imemoriale, nu s-a întâmplat niciodată ca o tânără să tragă un vânt în poala soţului său“. Gluma se află pe primul loc în topul realizat şi dat publicităţii, ieri, de Universitatea din Wolverhampton, la solicitarea postului britanic de televiziune Dave.

Pe locul al doilea s-a clasat o glumă din anul 1600 î.H., care îl viza pe faraonul egiptean Snofru, tatăl lui Keops. Egiptenii cu simţul umorului spuneau că un faraon plictisit poate fi distrat dacă urci pe un vas mai multe femei îmbrăcate în plase de peşte şi îl inviţi pe suveran să iasă la pescuit.
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/814603/Umorul-a-inceput-cu-bancuri-proaste/

OK, unde e gluma, că nu pricep?
 
Rabbit, dacă nu ai priceput gluma probabil nu o să râzi nici dacă o să ți se explice. Btw, prima nu e o glumă ci un proverb, deci nu se așteaptă nimeni să râzi, iar la a doua se pretinde că e o glumă pentru nu fi acuzați de lesmajestate (e o critică la adresa conducerii).
 
De fapt problema e la traducere, nu la gluma. Uitati o stire aici cu glumele in engleza. De fapt daca stau sa ma uit bine cei care au tradus sunt niste cretini, au pierdut complet sensul ambelor glume, la prima la negatii si la a doua la punchline...
 
...iar glumele oricum nu erau in engleza initial asa ca nu se poate stie cum sunau si ce impact aveau asupra oamenilor din acele timpuri. :smile:
 
...Şi era vorba de Top 10 OLDEST jokes, adică cea mai veche nu e şi cea mai amuzantă. E doar cea mai veche :smile:
 
Back
Top