Bancuri

Doi electricieni pe un stalp de inalta tensiune. Unul din ei vede o batranica trecand pe acolo si i se adreseaza:
- Ne dati, va rog frumos, sarma aia rosie?
Batranica ridica sirma si le-o da, la care electricianul ii spune celuilalt:
- Vezi, ti-am zis eu ca aia rosie e nulul!?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Un cetatean opreste un taxi:
- Du-ma si pe mine un milimetru!
- Hai dom'ne, nu ma lua la misto!.
- Daca te-as fi luat la misto, ti-as fi spus "cu opriri"

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Intr-o celula trei detinuti: Cel mai solid spune: -Am aflat ca azi ne va veni un nou coleg. Sper ca nu aveti nimic impotriva ca acesta sa fie sotia mea! Cel mijlociu spune:
-Daca va fie sotia ta, atunci va fi amanta mea!
Cel mai pirpiriu spune si el:
-Daca va fi sotia ta si amanta ta, va fi deci, prietena mea.
Brusc se deschide usa si intra un tip inalt foarte musculos, plin de cicatrici si spune:
-Copii, eu de astazi sunt mama voastra, si pentru ca am o singura tita, veti suge pe rand din ea.
 
E replica la:
Un barbat merge cu liftul. La un moment dat, intra o femeie.
Dupa doua etaje, femeia opreste liftul, se uita cochet la el, îsi dezbraca bluza si sutienul si le arunca pe jos.
- Hai, fa-ma ca sa ma simt ca o femeie!
Barbatul se gîndeste putin, îsi dezbraca camasa, o arunca pe jos si spune:
- Hai, spal-o si calc-o!
 
Programator: chef de munca/timp de la angajare.
 

Attachments

  • salariat_it_prograamtor.jpg
    salariat_it_prograamtor.jpg
    87.8 KB · Views: 164
- Tata, imi cumperi un mobil hightech 3G cu USB, bluetooth cu camera video, GPRS si cu aplicatii Java si mp3?
- Fiule, nu te-ai putea droga si tu ca ceilalti copii!?
 
Nu stiu, pentru mine e un banc nou.

Ion si Janos sunt vecini buni, se inteleg bine, petrec impreuna des.
Intr-o zi Ion vine cu toporul in curtea lui Janos si striga:
- Janos, iesi afara sa-ti tai capul!
Janos, din casa: Stai Ioane, ce-i baiul?
Ion: Iesi repede ca trebuie sa-ti tai capul!
Janos: Da' care-i baiul Ioane, ce ti-am facut eu tie?
Ion: Voi, ungurii, i-ati taiat capul lui Mihai Viteazul!
Janos: Stai Ioane, asta a fost acum aproape 400 de ani!
Ion: Da, dar eu numai acum am aflat!
 
Sfaturi de la Lacatus pentru Banel Nicolita:

1) Nu te intorci in jumatatea noastra de teren decat cand e absolut necesar.
2) E obligatoriu sa te intorci in jumatatea noastra de teren, in momentul in care schimbam portile.
3) Portile se schimba intr-un meci, cel putin o data, nu te lasa pacalit!
4) Nu ai cum sa-ti dai seama care e poarta adversarului, deci trebuie sa intrebi.
5) Nu-l intreba pe Nesu ca se tine de glume.
6) Nu lovi mingea in cazul in care adversarul face pressing sau tribunele canta.
7) Alearga tot meciul si intra in teren doar cand/daca iti spun eu. Poti sa deschizi si ochii.
8) Daca e necesar sa atingi mingea, roaga-i pe Goian si Ghionea sa faca zid.
9) Tu vei antrena portarii in sectiunea de "Atentie distributiva si capcane de joc"
 
Mai, in afara unei pase suspecte din planul apropiat spre departat, unde fug doua mingi incrucisate, nu vad nimic dubios de ce nu ar fi 13 pase. Chiar si ala zice ca-s 13 :biggrin:
Filmarea este interesanta si te pune foarte mult la lucru, dar pe alta parte sunt convins ca live, daca erai acolo, urmareai cu mult mai usor si mai multa siguranta totul.

Ursul recunosc, l-am vazut abia la reluare, chiar spre final. Si nu vad rostul de a pune pe cineva sa numere pasele jucatorilor in alb ca apoi sa intrebi daca ai vazut ursul?! Adica wtf, e ca si cum te-ar pune cineva sa numeri cadavrele din urma unei explozii si la final sa-ti zica "fraiere, ai picat testul, sigur nu stii ce culoare are fundul mustelor care roiau prin preajma!". Doooh!
 
Stai calm. Eu o sa pocnesc cativa biciclisti si niscaiva pietoni... ca am ratat si ursul si niste pase. :biggrin:
 
E perfect normal sa nu stii cate pase dau cei in negru, daca si cati ursi se plimba pe acolo sau alte oratanii cat timp ti se cere un cu totul alt lucru care oricum capteaza foarte mult atentia. Cu siguranta daca aia stateau pe loc tot filmul si nu trebuia sa urmaresti vreo pasa, atunci poate ca observai ursul din prima.
 
Un rocker ajunge dimineata beat mort acasa. Intra in bucatarie si da peste maica-sa:
- Mamaaaa, mi-e raaaaauuuuu !
- Ce sa-ti fac puiule, sa-ti treaca?
- Pune o manea, sa vars !
 
Back
Top