Bancuri

The Chuck Norris military unit was not used in the game Civilization 4, because a single Chuck Norris could defeat the entire combined nations of the world in one turn.

The Great Wall of China was originally created to keep Chuck Norris out. It failed miserably.

Scientists have estimated that the energy given off during the Big Bang is roughly equal to 1CNRhK (Chuck Norris Roundhouse Kick)
Pur şi simplu criminal :biggrin:
 
Apropo, in caz ca nu v-ati prins site-ul este facut cu aprobarea - poate chiar si sponsorizarea - lui Chuck Norris. Omul are un simt al umorului dezvoltat se pare, desi nu prea a jucat in comedii. :biggrin:

(Much) Later Edit: Atasez aici un cantecel frumos...
 
Last edited:
Chuck Norris facts îs ubercool! Totuşi m-aş mira să fie şi ale lui, cel puţin la TV nu pare genul. Dar în cazul în care sunt ale lui, atunci şi-a ratat vocaţia.
 
Nu, pb ca si-a dat "acceptul" dupa ce a vazut populariatea site-ului. Si s-ar putea sa aiba umor si sa stie "not to take himself seriously", da nici eu nu-l vad "sa le scoata de la el". Oricum, sunt offtopic :biggrin:.
 
Găsită pe un blog:

Reprezentantii mai multor natiuni se intalnesc intr-un restaurant. Toti au cerut cate un pahar de vin, dar cand au adus vinul, in fiecare pahar era o musca.
Suedezul a cerut alt vin in acelasi pahar.
Englezul - vin nou in pahar nou.
Finlandezul a scos musca si a baut vinul.
Rusul a baut vinul cu tot cu musca.
Chinezul a mancat musca, dar nu a baut vinul.
Evreul a prins musca si a vandut-o chinezului.
Tiganul a baut trei sferturi de pahar si a cerut sa-i fie schimbat.
Norvegianul a prins musca si s-a dus la pescuit.
Irlandezul a maruntit musca si i-a trimis paharul englezului.
Americanul a inceput proces impotriva restaurantutlui si a cerut 65 mil dolari daune morale.
Scotianul a prins musca de gat si a zis: - Chiar acum sa scuipi tot ce ai baut!

:haha:
 
Lung dar mijto...

-Cum te numesti, Domnule ?
-Petru Popescu.
-Si ce lucrezi ?
-Prepar pesti pentru pulverizat.
-Bine, dar ce anume operatii faci ?
-Pun pestele pe placi, potrivesc placile pe plite, pregatesc patru putini pentru pestele prajit, pulverizez pasta produsa, pun pe pungi.
-Dar de ce vorbesti numai cu "P"?
-Poftim ?
-De ce vorbesti numai cu "P"?
-Pentruca pot pronunta pe P perfect perceptibil.
-Ei, asta e acum ! Pun ramasag ca la intrebarile mele vei gresi.
-Primesc.
-Pe cit ?
-Pun prinsoare pe patru poli !
-S-a facut. Spune-mi ce-ti place sa maninci ?
-Peste, pastravi, plachie, potirnici, piftie piperata,pirjoale, pastrama, papricas,papanas, porumbei, pui pane.
-Si ce vin bei ?
-Pinot, pelin, porto.
-Si ce desert ?
-Placinte, prajituri,pepene, prune, pere, portocale,piersici.
-Dar inghetata obisnuesti ?
-Putin profiterole, parfait.
-Spune-mi cum iti petreci timpul liber ?
-Primavara prefer plimbarile pe potecile padurilor, prin parcuri.
-Dar vara ?
-Pescuiesc.
-Si iarna ?
-Patinez.
-Te pomenesti ca poti sa-mi spui o poezie numai cu litera "P"?
-Pot.
-Asta nu o mai cred. Spune-o!

POEZIA POETULUI PETRU POPESCU:
"Prin pustiuri, peste pietre
Pasari, pilcuri pribegesc
Parasindu-si puii proprii
Pe pamintul parintesc.
Prima pasare, pilotul
Plescaia puternic pliscul
Patina privind pamintul
Pajistea, padurea, pliscul."

-Bine ! Spune-mi textual ce i-ai spus nevestei cind ai plecat ?
-Paraschiva papusico, pentru prinz prepara putin patrunjel pe potirnichi. Pa!
-Vad ca am pierdut.
-Pardon, platesti patru poli pentru pierderea pariului.
-Platesc.
-Pune paralele pe portofel.
-Inca o intrebare.
-Poftim !...
-Ce adresa ai matale ?
-Prelungirea Popa Petrescu 4, parter, plecind prin Pingari, peste pod.
 
Q:Ce iti intra pe o ureche,iti iese pe cealalta si iti ramane in cap?
A:Tarnacopul :goofy:
 
Doua blonde intr-un bar:
-Am auzit ca ungurii o au cea mai lunga!
-Am auzit ca mexicani o au cea mai groasa!
Langa ele statea Bula si ele se hotarasc sa-l intrebe cum il cheama. La care Bula, care auzise discutia:
-Ianos Gonzales. :rotf:
 
Sotia unui programator ii zice:
- Du-te la magazin si ia salam. Daca au oua, ia zece.
Programatorul ajunge la magazin si:
- Aveti oua ?
- Da.
- Dati-mi 10 salamuri.


:rotf:
 
Un individ cu un câine intra într-un bar. Comanda o bere si zice: - Am un câine foarte destept! Dupa câteva minute: - Câinele meu este cel mai inteligent! Lumea din jur se uita deja urât la el. Paharul s-a umplut de tot când el afirma: - Câinele meu vorbeste! - Dar, bine, omule, ne crezi tâmpiti? Cum sa vorbeasca un animal? - Hai sa facem pariu! Voi îi puneti o întrebare si daca nu raspunde ma scoateti de aici în suturi, dar daca raspunde, faceti cinste ! - Bine, ma! Ia sa vedem! - Ma animalule, cum se cheama "chestia" aia din piele, cu care tii calul ? Câinele se uita în ochii lor si spune: - Ham ! Oamenii se uita unii la altii: - Asta isi bate joc de noi ! Si il scot în suturi pe individ afara. Câinele se duce docil dupa el si-l întreaba: - Trebuia sa fi spus capastru?


:rotf: :rotf: :rotf:
 
O rata intra intr-un bar : - Aveti paine? - Nu, raspunde barmanul. - Aveti paine? - Nu! - Aveti paine? - Nu, nu si iar nu! - Aveti paine? Barmanul, infuriat la culme : - Daca ma mai intrebi o data daca avem paine, te iau de cioc si ti-l bat in cuie pe bar! Sa vedem atunci! - Aveti cuie? - Nu. - Aveti paine?
:rotf:
 
Back
Top