Bancuri

dragnea.jpg
 
– Când ştie o nevastă cu exactitate unde-i este soţul?
– Cand este văduvă!

Nevastă-mea tot încercă să-mi sugereze ce-şi doreşte pentru următoarea aniversare. Mi-a spus:
– Vreau ceva roşu, ce ajunge de la 0 la 100 în trei secunde.
I-am dăruit un cântar şi atunci a început cearta!
 
Un agent al C.I.A. este parasutat noaptea in U.R.S.S. Dimineata, agentul ajunge intr-un orasel si intra in primul restaurant ce-i iese in cale. Intr-o limba rusa impecabila, cere sa i se aduca vodca. Dupa ce bea cateva pahare, chelnerul comenteaza:
– Beti si vorbiti ca un rus, dar ceva ma face sa cred ca nu sunteti rus.
Intrigat, americanul incepe sa cante si canta admirabil cateva vechi melodii rusesti. De-a dreptul uluit, chelnerul ii zice:
– Cantati ca un rus get-beget. Dar ceva ma determina sa cred ca nu sunteti rus.
Enervat, americanul se suie pe masa, incepe sa cante plangand si sa danseze perfect cazaciocul si alte dansuri rusesti.
Dupa ce l-a urmarit cu admiratie, chelnerul ii spune din nou:
– Dansati ca un rus adevarat, dar ceva imi spune ca nu sunteti rus.
Nervos din cale-afara, americanul se rasteste:
– Ai spus ca vorbesc perfect rusa, cant, dansez si beau vodca mai ceva decat un rus! De ce tot zici ca nu sunt rus?
La care, ospatarul ii răspunde:
– Tot ce-am spus ca faceti e OK, dar, vedeti dumneavoastra, noi, rusii, nu prea suntem… negri!
 
O familie de viermi trăia într-un rahat. Micul vierme îl întreabă pe taică-su:
– Măi, tată, noi am putea trăi intr-un măr? E așa frumos într-un măr, îți aduci aminte când am fost în vizită la văru-meu...
– Da, fiule, am putea trăi într-un măr.
– Atunci, tată, de ce nu mergem și noi într-un măr, de ce trăim intr-un rahat?
– Pentru că suntem patrioți și asta e țara noastră, fiule!

:biggrin:
 
Un individ își ia ziarul de dimineață să-l citească. În el, la rubrica decese, e un anunț în care scrie că a murit. Își ia telefonul și își sună cel mai bun prieten.
– Ai citit ziarul? Spune că am murit!
– Da, am văzut! Da’ ce, ai voie cu telefonul acolo?
 
Back
Top