Bancuri

In SUA se organizeaza o competitie pentru cele mai adecvate definitii ale unor termeni contemporani. Pentru competitia din 2010 termenul de definit a fost "corectitudinea politica”.
Castigatorul a dat urmatoarea definitie: "Corectitudinea politică este o doctrină cultivată de o minoritate delirantă, ilogică, promovată de mass-media oficială, care sustine ca este posibil să apuci o bucată de căcat de partea curată”
 
Avea odata un taran o ferma de gaini... Si gainile se îmbolnavesc de o maladie necunoscuta... Disperat, taranul cheama un veterinar sa le vindece. Vine veterinarul, taie câteva gaini, le studiaza si se da batut... Mai cheama taranul un chimist sa-l scoata din încurcatura... Se chinuie chimistul, pune baze, pune acizi pe gaini.. nu descopera un leac. Se da si el batut... Ajuns la limita disperarii, taranul mai cheama si un inginer sa-l ajute... Vine inginerul, se uita la gaini, scoate un caiet si se apuca sa faca calcule... Calculeazâ 3 zile, dupa care îi spune taranului: "Am gasit solutia la problema ta! Dar din pacate nu se poate aplica decât la gaini sferice, aflate în vid.
 
Un mos deshidratat este servit cu un pahar de apa la spital.
– Aoleu taica, da cum ii zice la bautura asta ca tare e buna.
 
După un accident de autocar, întreaga echipă de fotbal a României ajunge la porţile Raiului.
- Doamne, zice Sfântul Petre, eu zic să-i primim pe toţi.
- Cred că glumeşti, i-am auzit permanent înjurând.
- Au înjurat, Doamne, aşa e, dar n-au bătut pe nimeni.

Pe ce program joacă România, că pe ProTV joacă doar Albania?

:hihi:
 
Cam asa.
 

Attachments

  • fotbal.jpg
    fotbal.jpg
    23.1 KB · Views: 36
Relax guys, au fost campioane mondiale care nici macar n-au ajuns la Euro. :biggrin:

13434864_1252484248125677_1544540482632200481_n.jpg


Apropo de golul Albaniei, cum dreq sa nu ne bata aia daca ai nostri arata de parca au vazut un extraterestru.

13434735_1089990087742203_6782332102283977595_n.jpg


Iar Tatarusanu e un talent innascut

giphy.gif


In alta ordine de idei un meci ca aseara Croatia-Spania n-am mai vazut de fo' 30 ani. Absolut superb, asa mi-am adus aminte ca fotbalul poate fi un sport senzational cind ai ce vedea pe teren.
 
Banana şi vibratorul stau pe marginea noptierei.
Banana-ntreabă:
- Prima oară?
Vibratorul:
- Nu.
Banana:
- Atunci nu mai tremura aşa, că mă sperii şi pe mine.
 
În ton cu ăl' de mai sus:
Ce zice mireasa după noaptea nunţii?
– Bine că nu am aruncat vibratorul!
 
Nu'ș dacă trebuia la "Is this fun or..."

Ahmed calls 911:
- Hallo, here is Ahmed Abdusalleh….
- Ok, age?
- 45
- Sex?
- Yes, yes – women, men, camels, sometimes goats
- Oh, dear…
- No, no, no deer… deer runs too fast…
 
Secretara către șef:
- Sunt concediată?
- Nu, de ce?
- Păi, de ce ați scos canapeaua din birou?

- Eu îmi sărut soția de fiecare dată când plec la muncă. Tu cum procedezi?
- Eu o sărut după ce pleci tu.

După două ore de condus cu o femeie la volan, GPS-ul întreabă:
- Unde suntem, femeie?

- Iubitule, îți dai seama vom sta împreună toată viața!
- Ei, haide, deja treci la amenințări?
 
Back
Top