Articole interesante din presă sau de pe bloguri

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
DVT = deep vein thrombosis = tromboză venoasă profundă. Repet. Citește :smile:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Bine, tu explica-mi ce cauta cuvantul "creier" acolo.

Iar ești troll și iar nu citești. Eu înțeleg că-n laborator nu se umblă cu chestii d-astea obsolete care sunt detaliile clinice, dar de la TVP poți face atât embolism pulmonar cât și IMA/AVC, prin embolii paradoxale. Știu, complicat.

Mai măi Icecub, the inquirer ca sursă? :smile:

IceCub

Membru Senior
Mai măi Icecub, the inquirer ca sursă? :smile:

Articolul e pe multe alte site-uri, dar am citat din "The Inquirer" pentru ca il mai citesc din cand in cand de amuzament si pentru ca are articolele succinte, la fel ca si FudZilla.

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
Iar ești troll și iar nu citești. Eu înțeleg că-n laborator nu se umblă cu chestii d-astea obsolete care sunt detaliile clinice, dar de la TVP poți face atât embolism pulmonar cât și IMA/AVC, prin embolii paradoxale. Știu, complicat.
Pai e complicat rau. Mai ales ca-ti da si poza individului. Nu ti se pare prea roz colorat ca sa aiba defecte de sept?
Hai s-o luam altfel: Tu cate persoane cu defecte de sept ai vazut pana acum in afara sectiilor de chirurgie si ATI?

Foxter

Membru Senior
Ca si castile din kevlar, nu rezista la pusca dar la un glont ricosat poate.

whiskas

Chronic suicidal
Îl citii și eu nițel mai devreme, mi se pare bine scris.

_~_

Membru
S-a discreditat complet când a zis că MacBook Air-ul nu-i bun că nu are keyboard layout UK.

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
Nu a zis chiar asta, a zis ca layout-ul UK de la Air nu e tocmai UK. E cu totul altceva.

_~_

Membru
Da. E ceva irelevant.

Am citit și restul articolului și e mult mai bun decât părea la prima impresie. Cum a putut să înceapă cu mizeria aia, nu știu.

L

factorul uman
I am a big believer that if you focus on things that matter, like your brand identity, the soul of your company, your organizational culture ... blah, blah
Pupa-l-ar tata de Steve Jobs wannabe. What a load of bullshit!

Top Bottom