Articole interesante din presă sau de pe bloguri

Ce nu iti dai seama este ca oamenii bogati au un nivel dupa care considera ca li se cuvine ca tot ce fac sa mearga si banii sa vina la ei. Si invata lectia dura ca nu-i ca in filme. In special copii lor, a aratat istoria.
 
Ce ma mira e ca tipul presupune ca daca stie ceva despre bucatarie stie si despre afaceri si ca daca faci ceva ok intr-o bucatarie poti sa o extinzi in masa. Nu stie ca poligamia nu e monogamie in masa.
 
Mda, genul meu preferat de articol științific: d-ăla care concluzionează în coadă de pește lucruri care au fost deja clarificate demult.
 
Mi-aduceți aminte de al meu Edifice...
attachment.php

taxonescu, aveam și eu un Swatch Irony, dar m-am despărțit de el. Fain ceas.
il_570xN.1649184392_erqt.jpg
 
In mod surprinzator, este un fel de calculator analogic. In ziua de astazi a ramas doar ca design, nu mai e util, dar arata "fioros".
 
Impresia mea despre tachy este că poate fi foarte "util" în sensul geekish și ai un instrument de precizie cu care să te dai șmecher când te duci la un târg și sunt caruseluri și vrei să calculezi RPM fără să scoți telefonul din buzunar :smile: Dar trebuie ceva exercițiu pentru asta, pe de altă parte mă pasionează ceasurile mecanice și majoritatea celor pe care le am au tachy, deci da :biggrin:
 
Back
Top