Aplicatii GPS

mari consumatori de TV plus ore de zapping pe întuneric
Dependența de televizor e reală și poate fi tratată cu succes, lucru care va face complet inutile abonamentul la cablu TV, orele zilnice pentrecute consumând cu creierul oprit conținutul inventat de alții, și telecomanda IR la care să-i găsești butoanele pe întuneric.
 
Dependența de televizor e reală și poate fi tratată cu succes, lucru care va face complet inutile abonamentul la cablu TV, orele zilnice pentrecute consumând cu creierul oprit conținutul inventat de alții, și telecomanda IR la care să-i găsești butoanele pe întuneric.
Mai vorbim peste 25 de ani. :smile: Relax, tot acolo ajungi, e inevitabil. :biggrin:
 
N-o să am timp de TV de la prea multe hobby-uri. Plus că îi am exemplu negativ pe ai mei care nu pot trăi fără 3 televizoare urlând în toată casa, și mai degrabă duc TV-ul la reciclat înainte de vreme decât să ajung așa.
 
N-o să am timp de TV de la prea multe hobby-uri. Plus că îi am exemplu negativ pe ai mei care nu pot trăi fără 3 televizoare urlând în toată casa, și mai degrabă duc TV-ul la reciclat înainte de vreme decât să ajung așa.
Never say never. :kul:
 
burebista: Dar măcar știe să citească codurile telecomenzilor originale? Nu mă prind dacă e smart sau e o clasică telecomandă universală...
 
Last edited:
Normal că știe. Le pun bot in bot și copie asta toate tastele de la original.
D'aia am zis că mi-a fost lene să mapez toate butoanele de la toate telecomenzile. :biggrin:
 
Si revenind la GPS: am bibilit la setări și am ieșit din nou cu el în teren. Se pare ca începe să se vindece de ADHD. Cred că la mine problema era generată de modul in care Moto face battery optimization, în sensul că degeaba selectezi o aplicație si setezi să nu o optimizeze, el tot ce vrea mușchii lui face. Deci am setat să citeasca GPS-ul în fiecare secundă și sa salveze track point numai daca distanța față de punctul precedent e mai mare de 10m. Pe moment văd că nu o mai ia pe arătură. :smile:
Abia aștept să-mi sosească LD-3W. :banana:
Incă un track printre blocuri de 10 etaje, pe alei acoperite de coronamentul copacilor (de la Favorit la Drumețul):
Mulțumitor dar nu perfect. :smile:
 

Attachments

  • Screenshot_20190721-193305.png
    Screenshot_20190721-193305.png
    662.3 KB · Views: 23
Nu știu cum arătau logurile pe Winblows, da' nu e chiar așa de rău pentru un track pe sub copaci printre blocuri.
 
Aș putea (dar nu promit nimic) sa fac un recording cu ambele telefoane simultan. Ar fi interesanta o comparatie... :smile:
 
Stiu zona bine, majoritatea blocurilor au 9 etaje (sic!).
Si zona e bine aerisita, spatiul dintre blocuri e relativ mare comparativ cu Militari, spre exemplu.
Eu zic ca nu e rau deloc.
 
Q, tu ai GPS cuantic (respecta pr. incertitudinii al lui Heisenberg), bre, si tot nemultumit esti. Zi mersi ca nu-i cu entaglement. :hihi:
 
Stai să vină ăla extern... :smile: Mă gândesc la o modalitate de a-l purta pe cap, fără să atrag atenția... :biggrin:
 
M-am gândit la o cască de biciclist, care e okis pe drumuri de munte. :smile: Ideea nu era să mă plimb cu el prin oraș. :tongue:
 
Sunt o gramada de modalitati de-a prinde un gopro de tine sa te filmezi facand stuff, is convins ca se poate pune si in gps pe suportul ala.
Prin oras il pui pe un selfie stick, sigur nu atragi atentia:biggrin:
 
Back
Top