Aplicatii GPS

Quark

zis şi Brucan
Sugar daddy
:rotf: Ma bucur ca ai gasit satul Olanesti / Strada Pacii colt cu Strada Pârâiașului (nu Pîrțâiașului), dar eu prefer totusi sa-mi petrec concediile la Baile Olanesti, care e puuutin mai sus si mai la stanga. :biggrin: Vreo 15..20 km.

LE: vezi ca la Sygic apare pe harta ca "Livadia", care de fapt e un micro-catun aflat la 1km de Baile Olanesti. :haha:

Ca sa fii sigur ca ai ajuns la Baile Olanesti, cauta Strada Forestierilor, Strada Bailor, Strada Livadia...

Attachments

ursamajor

Doubting Thomas
Sugar daddy
De ce și-ar dori cineva altceva decât Here We Go (fost Nokia Maps)? Cândva am vrut să-l înlocuiesc și eu și la tot ce-am testat, am găsit lipsuri câte ceva. Personal îl găsesc cel mai complet în ceea ce mă privește. Și își face treaba DE NAVIGATOR de departe cel mai bine.

Attachments

Styr

Follower of the old ways
Sugar daddy
De ce și-ar dori cineva altceva decât Here We Go (fost Nokia Maps)?
Din cauza noului stăpân :tongue:

Ca sa fii sigur ca ai ajuns la Baile Olanesti, cauta Strada Forestierilor, Strada Bailor, Strada Livadia...
No offense, da' nu am nici o dorința să ajung p'acolo:biggrin:

Let me get this straight, există satul Băile Olănești și băile Băile Olănești la distanță de 15km unu de altu? :biggrin:

Quark

zis şi Brucan
Sugar daddy
:biggrin: Poate dupa ce-mi iau Jimny, sa ajung si la Livadia aia. Ca pana azi n-am avut curiozitatea. :biggrin:

ursamajor

Doubting Thomas
Sugar daddy
Let me get this straight, există satul Băile Olănești și băile Băile Olănești la distanță de 15km unu de altu? :biggrin:
Există și varianta Băile Tușnad, Tușnad și Tușnadul Nou. Nimic ciudat, imho.
Acolo e vorba de Olănești și Băile Olănești.

Attachments

Quark

zis şi Brucan
Sugar daddy
Si de Livadia. Douaj' de case dupa un deal. Dar daca TomTom insista ca alea-s Baile Olanesti, lasa-l in pace. :biggrin:

Quark

zis şi Brucan
Sugar daddy
Plus ca sunt chestii separate administrativ, fiecare cu primaria lui, cu politia lui, etc... Nu-i ca la mare, unde tot ce e intre Olimp si Saturn tin de Mangalia. :wink:

Top Bottom