Animale de companie!

După logica ălora, mai bine îţi mănânci nevasta sau soacra. La cea din urmă, consumi foarte mult la fiert şi n-ar fi ecologic, plus că unora le stă în gât. :hihi:
 
Mi-ați înveselit ziua cu discuțiile despre pisici. Și eu am auzit ca Royal canin ar fi cea mai bună, mai ales pentru pisicile cu probleme ( cu rinichii în special ). Ai mei au avut la curte destule mâțe, doar una a murit odată de la hrană ( tăiaseră porcul și a mâncat ca un porcușor, a murit în somn ). Acum mai au 2 pisici, una prea bătrână ca să mai facă pisoi, cealaltă a avut anul ăsta primele 2 generații de pui ( prima oară 3, acum are 5 :biggrin: ). Prind șoricei, beau lapte de văcuță, și ce le mai dă mama ( mâncare gătită, deși le mai ia din când în când și din aia specială pentru mâțe, dar nu știu de care ).

Unde aflu și eu cum se atașează poze? :confused:

Later edit: Cam asta ar fi noua și o parte din vechea generație ( adică mâța-mamă )
 

Attachments

  • DSC02063.JPG
    DSC02063.JPG
    84.7 KB · Views: 62
In ordinea asta de idei omul polueaza planeta mai rau decat orice alt animal deci cand incepem sa mancam oameni ? Sau si mai bine, cand o sa inceapa cainii sa manance oameni, sigur e mai ecologic decat viceversa...

But we have nukes and shit... :wink:

On topic: Royal Canin Sterilised 37 pentru cotarlele mele. 210RON sacul de 10 kile. Cred ca mananca mai bine ca mine uneori...
 
Pai da, cam pe acolo, 21 de lei kilu', cam pe unde ziceam şi eu. :goofy:

war4peace, în Cluj, că doar aci am location-u'. :biggrin: Vrei exact? La trei paşi de regionala CFR.
 
Motanu` meu nu pisa peretii, este foarte educat, prefera sa se tina :biggrin: Ultima oara cand am venit Braila Bucuresti a mieunat cam o ora, nu intelegeam ce-i cu el, acasa din cusca s-a dus ghiulea la litiera :biggrin:

Nu-l castrez, dupa principiul ce tie nu-ti place altuia nu-i face :biggrin:
 
Motanu` meu nu pisa peretii, este foarte educat, prefera sa se tina :biggrin: Ultima oara cand am venit Braila Bucuresti a mieunat cam o ora, nu intelegeam ce-i cu el, acasa din cusca s-a dus ghiulea la litiera :biggrin:

Nu-l castrez, dupa principiul ce tie nu-ti place altuia nu-i face :biggrin:

Ce varsta are? Motanii "pisa peretii" nu din lipsa de educatie, ci ca un fel de marcare a teritoriului, cand ajung la maturitate sexuala. Probabil al tau e gay or smth :biggrin:
 
Ce varsta are? Motanii "pisa peretii" nu din lipsa de educatie, ci ca un fel de marcare a teritoriului, cand ajung la maturitate sexuala. Probabil al tau e gay or smth :biggrin:

Are aproape 1 an, nu-i labagiu, nu marcheaza teritoriul, in schimb are vise umede si ejaculeaza pe covor....:mda: cat priveste marcatul teritoriului, e ceva ciudat. Intr-o zi m-am trezit cu nasul in blana lui dimineata (dormise intre mine si prietena mea) si am descoperit ca miroase fix ca noi. Adica nu pute or smth, doar ca miroase ba a parfum, ba a fixativ, ba a gel de dus... in functie de ce utilizam in ziua respectiva :insane: Weird shit. Nu mai spun ca-i asa curat ca odata, dupa ce mirosea nasol dupa o sesiune de litiera, s-a urcat in cada si vroia sa fie spalat. Asta dupa ce s-a chinuit el sa se spele vreo 15 minute :biggrin:
 
Back
Top