Animale de companie!

Jinx, o pisicuţă foaaarte alintată, adoptată temporar. :smile:
 

Attachments

  • jinx.jpg
    jinx.jpg
    71.5 KB · Views: 395
Originally posted by spooky51
De ce doar temporar?
Frumoasa pisica, are cam 4-5 luni?
Pentru că momentan stau cu chirie şi nu mi-a fost permis să o ţin mai mult.

În poză avea până în 2 luni. :smile: Şi da, era şi ea foarte pasionată de cursor şi cam de tot ce se mişca pe display (viziona cu un real interes şi filme, chiar). :biggrin:
 
Am luat pisoiul de la o tanti care l-a pescuit de pe strada, l-a vaccinat si ingrijit vreo 6 saptamani, apoi nu a mai avut loc de el (avea o mica menajerie pe acolo). L-am luat cadou parintilor dupa moartea (de boala/batranete) a primului motan.

Era cel mai iubitor animal pe care il vazusem. Un lipicios si jumatate. Intre timp s-a invatat cu binele si nu-i mai arde de pisicit.

P.S E ditamai animalul acum, la ~1 an (plus minus cateva zile/saptamani). O sa pun si poze :smile:.
 
Si eu am 2 pisici, una are 2 ani, e vargata si slaba, cealalta are 1 an si e cam prea grasa, o sa cam treaca la dieta.
 
Am la ţară 2 căţele din care una e fabrică. Mi-a mai fătat 3, unul l-am pierdut azi de nici nu vreau să mă mai gândesc. Au mai rămas doi, curând nu-i mai pot ţine. Se măresc şi nu vreau să-i duc la vreun adăpost pentru că nu ştiu ce se întâmplă cu ei acolo. Sunt simpatici, ca orice pui până la urmă. Unul din ei (fetiţă) e tare simpatică, grăsuţă cu picioruşe mici dar foarte agilă şi nu are coadă, specimen simpatic, celălalt e mai normal.
Ajutaţi-mă dacă ştiţi unde să-i dau, în Ploieşti sau apropiere. Prin curierat rapid clar nu-i trimit!
Hrana nu este o problemă, încă, dar acolo unde-i ţin nu se locuieşte şi deja am făcut cimitir în spatele curţii (câţiva otrăviţi, alţii loviţi de maşinile care circulă cu mare viteză acolo). Nu vreau să mai îngrop şi alţii.

Eutanasiere în cazul când mai găsesc vreunul în agonie se poate face oare la un cabinet veterinar, uşor, rapid şi cam la orice oră pentru curmarea suferinţelor unui animal?
 
Înainte de a lua în considerare ultima variantă, prezintă situaţia pe un forum gen animale.ro şi vezi poate găseşti persoane care să-i adopte. :smile:
 
Iată-l şi pe motanul meu. Are aproximativ 12 ani (10 în poză) şi i se spune Bilă/Bebe/oricum altcumva... dacă e vorba de mâncare ştie el :biggrin:
 

Attachments

  • img_0095_small.jpg
    img_0095_small.jpg
    126.1 KB · Views: 157
Hulubei, mergi la un cabinet veterinar si sterilizeaza-le, alta rezolvare nu gasesti.
Pe animale.ro si pe toate celelalte forumuri lumea e binevoitoare si atat. Sint atatea animale parasite, cine ar putea sa le adopte pe toate? :frown:
 
Pisica de companie a unei pizzerii din Ploieşti. Stă pe mese. :goofy:
 

Attachments

  • IMG_7582.jpg
    IMG_7582.jpg
    78.2 KB · Views: 136
Lasă măi că e drăguţă, nu vezi cum şade? Mai ales pe lângă farfuriile oamenilor. :smile:
 
Nu stă pe masă decât dacă o urcă cineva, cu excepţia mesei unde stau cei ai casei (a se citi patron/whatever).
 
Nu contează. Animalele nu au ce căuta în unităţi de alimentaţie publică.

P.S. Azi am avut iar contact cu consulatul românesc de la New York. Orice dor de ţară trece instantaneu; păcat că nu se poate trata şi cancerul cu o vizită acolo.
 
Pisica mea. Are vreo zece luni.
 

Attachments

  • img0179fp6.jpg
    img0179fp6.jpg
    51.1 KB · Views: 95
  • img01781we1.jpg
    img01781we1.jpg
    41.1 KB · Views: 107
She was just basking on the carpet.
1. She was just basking on the carpet_.JPG

...While he sneaked to get the milk.
2. While he sneaked to get her milk_.JPG

The Intruder meets the defender!
3. The Intruder meets the defender_.JPG

Both were courageous and none had any fear
4. Both were courageous and none had any fear_.JPG

But after a fierce battle...
5. But after a fierce battle_.JPG
 
Back
Top