Animale de companie!

Cred că trebuia să-i dai ce i-au dat și stăpânii, chiar dacă de calitate inferioară. Sunt mofturoși la schimbări, mai ales în alimentație. Sau poți aplica metoda câinelui împăratului: îl lași flămând și în 2-3 zile mănâncă și mere pădurețe.
 
Eu schimbam pisica, mult mai practic. Si costa si mai putin.
Si pui asta tocmai cand ma gandeam la un fennec.
 
Daca te referi la fennec, arata interesant, dar nu prea gasesc nicaieri concret despre naravurile speciei.
Nu m-ar incanta foarte tare sa-si sape o vizuina in casa.
 
Asta micu' al nostru, Diesel, 4 ani.

9964-42d2fc330685bd127e1b71d4f5b5a3a5.jpg



Si domnisoara, face un an zilele urmatoare:

9965-bed76cd6f74a2f7482401a667d4a6057.jpg
 

Attachments

  • Diesel.jpg
    Diesel.jpg
    76.5 KB · Views: 21
  • Tesa.jpg
    Tesa.jpg
    298.6 KB · Views: 19
Last edited:
Vreau sa-i fac un sistem de adapare pentru catel, sa nu duca lipsa de apa in perioadele caniculare. Asa ca am cumparat o adapatoare cu flotor, un bidon de 10 litri si un furtun de legatura. Problema e ca adapatoarea e din otel, erau si din plastic dar nu m-am riscat la cum roade tot ce prinde, insa nu e emailata sau vopsita, a venit "cheala", are o pelicula de ulei pe ea. Si as vrea s-o vopsesc cu vopsea de metal insa consoarta se teme sa nu fie toxica. Pe ambalaj spune ca-i toxica si dau acolo toata gama de la orbire pana la probleme neurologice, dar cred ca se refera la ce gaze degaja cand e in stare lichida, nu stiu daca e toxica si dupa ce e aplicata. Daca are cineva idei sau sugestii, please share.
 
Vreau sa-i fac un sistem de adapare pentru catel, sa nu duca lipsa de apa in perioadele caniculare. Asa ca am cumparat o adapatoare cu flotor, un bidon de 10 litri si un furtun de legatura. Problema e ca adapatoarea e din otel, erau si din plastic dar nu m-am riscat la cum roade tot ce prinde, insa nu e emailata sau vopsita, a venit "cheala", are o pelicula de ulei pe ea. Si as vrea s-o vopsesc cu vopsea de metal insa consoarta se teme sa nu fie toxica. Pe ambalaj spune ca-i toxica si dau acolo toata gama de la orbire pana la probleme neurologice, dar cred ca se refera la ce gaze degaja cand e in stare lichida, nu stiu daca e toxica si dupa ce e aplicata. Daca are cineva idei sau sugestii, please share.
Dacă este pe bază de plumb este toxică chiar și după ce este aplicată și uscată și aia pare să fie după mențiunea de probleme neurologice. Trebuie ceva pe bază de apă, caută să fie non toxice.
 
Back
Top