1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Animale de companie!

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by creizi, Jul 28, 2004.

1. war4peace

war4peace Membru Senior

Condoleanţe... îmi pare rău să aud o astfel de veste...

2. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Mulțumesc. Efectiv, suntem răvășiți. Știu, moartea face parte din viață, dar... :frown:

3. whiskas

whiskas Chronic suicidal

Condoleanțe. :frown:

4. SCViper

SCViper Membru Senior

Condoleante ursa :frown:

5. Quark

Quark zis şi Brucan

Si uite asa ne ducem... Unul cate unul...

6. miahi

miahi Wizzard

Cioară de companie. Găsită pe un balcon de la etajul 8 în Europe House, de unde n-a mai putut să zboare. E un pui relativ mare, are pene la aripi dar nu zboară prea bine, iar pe burtă are puf. Face o gură maaaaare ca să-i dai mâncare. Veterinarul zice că n-are nimic, dar că e prea tânără ca să zboare cum trebuie și obosește repede.

Surprinzător de prietenoasă cu oamenii, stă să o tragi de toate alea, se urcă pe umăr ca un papagal mai mare, nu e deloc sperioasă. Îi place să exploreze, chiar dacă asta înseamnă să rămână agățată de galerie cu capul în jos și să-i fie frică să se mai dea jos de-acolo. Totală indiferență între ea și iepure.

O să fie găzduită la mine pe balcon câteva zile, să mai prindă puteri, după care o să încercăm s-o ducem undeva la pădure. Dacă aveți idee de cineva care are timp/spațiu pentru o pasăre de-asta...

7. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Eu stau la curte si as avea unde sa o tin, dar plec din tara peste 3 zile si nu stiu daca se pune pe picioare pana atunci; riscurile sunt reprezentate de o pisica si cativa caini prin preajma, cainii nu cred ca sunt interesati dar pisica s-ar putea sa aibe ceva interes.

8. miahi

miahi Wizzard

Merci. Între timp s-a rezolvat. Am ţinut-o pe balcon azi noapte, i-am mai dat mâncare şi apă, şi s-a înviorat. Am dus-o azi dimineaţă în parc la Kiseleff, că de pe-acolo e de fel, şi a fost primită ok de celelalte stăncuţe din zonă. Cum i-am dat drumul a început să ciugule chestii de prin iarbă, aşa cum le vezi pe toate făcând; în câteva minute au apărut altele, s-au uitat cam suspect dar mai mult la noi decât la ea (au început să cârâie urât de tot când ne-am apropiat iar de ea). A putut să zboare destul de mult, dar nu foarte drept :smile:. Am lăsat-o pe o cracă aranjându-şi penele.

9. korby

korby The Cleavemaster

Am mai luat o mâţă.

Attached Files:

10. Miki_Miki23

Miki_Miki23 Guest

Eu am 3 catelusi si un iepuras pufos foarte dulce. O sa pun si eu cateva poze cu iepurica. :biggrin:

11. bonko

bonko Membru Senior

Unii dintre voi il stiu, a facut 12 ani acum cateva zile.
    Desi asta ar fi echivalentul a 64 ani umani, e in continuare verde, dupa vorba, dupa port. :smile:

12. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Aprob pozitiv, e foarte dulce iepurele mai ales dacă e condimentat bine. :hihi:

13. miahi

miahi Wizzard

LMA Bono!

Se cunoaşte că purtarea au învăţat-o de la mamă :smile:.

IMG_0940_1.jpg

14. Neo

Neo Motan agresif

Să-ți trăiască, bonko! Se ține bine moșul :smile:

15. miahi

miahi Wizzard

Așa arată un iepure ud și chel pe spate.

IMG_0127_iepure_ud.jpg

16. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Si cu urechi verzi, ai uitat sa specifici :biggrin:

17. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

De ce e chel?

18. miahi

miahi Wizzard

O făcut buba, şi trebuie dat cu antibiotice şi antifungice pe spate. E mai simplu să vezi evoluţia când n-are blană. De-aia trebuie şi spălat, că se îmbâcseşte blana de la alifii. Între timp i-a trecut, dar trebuie să-i crească blana la loc.

De spălat nu e complicat (după câteva minute în apă începe să-i placă), cel mai nasol e cu uscatul, şi bumbacul se usucă mai repede decât blana aia.

19. Neo

Neo Motan agresif

Meet Max :smile:

Nu, nu-i al meu, când mă mut la casă o să-mi iau și eu unul :love:

Attached Files:

20. korby

korby The Cleavemaster

:rotf:

Attached Files: