3x128MB PC133, Celly 800 MHz, Celly 500 MHz, condensatori

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Câteva chestii cu care nu mai am ce face.

- 128 MB SDRAM PC133 Hyundai, 8 chipuri - 25 RON
- 128 MB SDRAM PC133 PQI, 4 chipuri - 25 RON
- 128 MB SDRAM PC133 PQI, 4 chipuri (2/12/2002, UltraPro) - 25 RON
- Celeron socket 370, core Coppermine (128 KB cache), 800 MHz, FSB 100 MHz - 30 RON
- Celeron socket 370, core Mendocino (128 KB cache), 500 MHz, FSB 66 MHz + adaptor socket 370 -> slot 1 (care nu merge pe Coppermine) - 30 RON
- doi condensatori Philips, nefolosiţi, 27000 uF/75V (dimensiuni: 75mm diametru, 145mm înălţime, pentru detalii vedeţi poza) - 70 RON bucata.

Toate componentele sunt funcţionale, dar nu fac teste din lipsă de hardware de test şi timp.

Contact aici sau yahoo: miahi_id
 

Attachments

  • condensatori_img_4340.jpg
    condensatori_img_4340.jpg
    88.1 KB · Views: 184
Oarecum off-topic... la ce au fost folosiţi (sau au fost proiectaţi pentru), condensatorii ăia?
 
O sursa uriasa, un amplificator urias :smile:. Echipamente care cer mult si in care nu poti sa pui o gramada de condensatori mai mici ca sa ajungi la capacitatea aia.
 
Corect. Au fost cumpăraţi ca piese de schimb pentru sursa unui plotter, însă între timp s-a înlocuit tot modulul de alimentare al plotter-ului şi nu au mai fost folosiţi.
 
O sursa uriasa sau un amplificator audiofil de numai cativa zeci de watts per canal. :biggrin: Din pacate condensatorii din amplif-ul meu sunt la 55 volts asa ca nu se pupa... oricum cred ca sunt prea mari, trebuia sa decupae capacul. Anyway, bafta la vanzare.
 
As vrea eu celeronul Coppermine, daca esti bun sa accepti sa-l probez daca merge pe o placa de baza.
Din motiv ca nu stiu daca sint compatibile, nu ca m-as indoi ca nu functioneaza.
 
Sigur, dar ne putem întâlni cel mai devreme săptămâna viitoare, în week-end sunt plecat.
 
Back
Top