2x1GB DDR2, 256MB SDRAM, 9800pro, HDD 40GB

Status
Not open for further replies.

maxu

Membru Senior
Urmare a unor achizitii recente ma simt nevoit sa renunt la altele:
:: 2 module a cate 1GB DDR2 PC2-4200 Simpletech - 350 lei
:: 256MB SDRAM PC133 (double-sided) Micron - 60 lei
:: Sapphire Radeon 9800Pro (128MB/256bit) - 230 lei
:: Seagate 40GB ATAIV - 70 lei
Contact aici sau PM, garantie nu au.
 
Ma intereseaza placa video. O trimiti in Iasi cu un curier? Tu platesti transportul placii, iar eu platesc "transportul" banilor pana la tine. In functie de curier, asta ar veni cam 150 mii de caciula.:smile:
 
Ca o sugestie, mai bine pui banii pe card decat sa ii trimiti cu un curier :wink:. Iesi mai ieftin.
 
In valoare absolută probabil că da! Luand in calcul drumul la bancă, cozi, formulare de completat, subţiori nespălate, prefer sa-mi vina curierul la uşă...:smile:
 
Nu e nici un formular de completat. Te duci la banca la un ghiseu de plati (sau la casierie) si le spui ca vrei sa depui banii in contul X. Iti dau o chitanta si gata. Dureaza 2-3 minute, daca nu pui la socoteala coada :smile:.
 
radul, o trimit in Iasi, nu-i bai. S-a mai aratat cineva interesat de ea (in Bucuresti). Vad ce rezolv local mai intai.
Iar pe partea cu banii depusi la banca, raspunsul ete: depinde. La Raiffeisen (sau cum s-o scrie) trebuie zis doar contul si, pentru verificare, numele persoanei. Prin curierat nu costa nimic trimiterea banilor catre expeditor, se face un transfer intre conturi de catre curier. Asta la Curiero (de exemplu).
 
Cand te hotarasti, da-mi PM ca sa-ti dau adresa mea !

Si daca esti absolut sigur ca nu costa transferul banilor catre tine, este ok, deci platesc eu transportul integral.
 
Un pic mai mult off, dar acum 2-3 ore am pus bani pe card... M-am dus la ghiseu, am spus ca vreau sa depun bani pe un card, i-am dat o foita cu numarul de cont, m-a intrebat daca e corect numele (sa fie sigura ca e contul bun). Apoi a tastat un pic, mi-a dat chitanta in schimbul banilor si am plecat.
 
Incearca asta la Bancpost. O sa iti dea o "foita" pe care o sa trebuiasca sa scrii numarul cardului si data expirarii, pe langa numele titularului si contul in sine.
 
Şi să ai neapărat buletinul la tine la Bancpost. M-am prezentat odată fără el, tanti de la ghişeu mi l-a cerut, i-am zis că nu-l am şi m-a pus să fac cale întoarsă până acasă şi să vin cu el în dinţi. Ajuns din nou acolo, alt funcţionar nu mi l-a mai cerut, ba nici nu a vrut să se uite pe el când i l-am întins.
 
Buletinul il cere cand vrei sa scoti bani. La depunere vor doar numarul de cont (depinde si de ce noroc ai la casieri). Daca tu vrei sa pui bani in contul unor straini, ce-i arde pe ei grija? :biggrin:
 
Au mai ramas modulele de 1GB DDR2 si placa video*.
_______________________
*Inca nu i s-a hotarat soarta
 
Habar n-am si nici n-am cum sa aflu. Am ramas pe DDR1, iar ele au ramas in ambalajele lor.
 
Pentru a face economie de hartie (virtuala), redeschid threadul pentru:
HDD Hitachi 80GB S-ATA II, model HDS728080PLA380, garantie pana in 02.2009
Pret 120 lei.
 
Unde garanţia? :smile:
Mă interesează, dă un ţâr sau un sms la numărul ce ţi-l las pe PM :smile:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top