2 x GTX 460 în SLI sau un GTX 580

Ce-ai înnebunit? Ai văzut tu World of Warcraft și StarCraft 2 pe consolă? :biggrin:

Așa mă mănîncă de încă un GTX 460... :tongue:
 
Adevăru' e că mereu mi-a plăcut cum gîndești. :biggrin:

Pe alt ton, mulțumesc tuturor pentru timpul acordat. Cred că s-a cam spus tot ce era de spus pe tema asta.
 
Starcraft 2 nu suportă SLI/CF. WoW se cam fâțâie, cică oficial suportă, practic e cam muci. Nu văd justificarea în cazul tău, mai bine scapi de GTX460 și pui de-un 570 SOC :smile:
 
Si daca tot vinzi GTX-ul ala, vinde-l la un pret bun in tara lu' nea dreamer si ia AMD Radeon HD69x0, nu 570, e mai ieftin. :goofy:
 
Si daca tot vinzi GTX-ul ala, vinde-l la un pret bun in tara lu' nea dreamer si ia AMD Radeon HD69x0, nu 570, e mai ieftin. :goofy:

Yep, sigur, ia o chestie care n-are PhysX și nici CUDA, that really helps shit :biggrin:
 
Ce părere aveți de asta, cum e prețul?

P. S. Merge SLI cu AFR între două plăci diferite? :biggrin:
P. P. S. Ce preț de re-vînzare sugerați pentru asta?
 
Eu m-am distrat de minune cu Afterburner si 460-ul meu. Core voltage la 800, memory clock-ul la 1200 si da-i bice in BF3. Pe un Athlon 2 X4 la 3 gigi (stock de stock), intr-o carcasa fara aerisiri si briz-briz-uri, Battlefield 3 (ehmm... cumparat de pe un site) merge pe 1680X1050 in setari Ultra la 22 FPS (min 15) si setari High la 45 FPS (min 34). Pentru mine e suficient.
Niste maniaci au dus-o la ~900 pe core si 1600 pe memory clock fara racire suplimentara , dar sincer eu as vrea sa am placa asta si peste doua saptamani... Parca 75 de grade pe GPU nu e chiar asa de roz pe termen lung.
 
Nu cred ca 75 de grade sunt o problema pentru GPU.
Am un GeForce 240GT sta pe la 75-76 grade constant (de cateva luni) si un GeForce GT540M care sta pe la 82 grade (de cateva saptamani), ambele lucrand pentru SETI@Home .
 
Back
Top